قرارداد پشتیبانی شبکه

در شرکت عصر ارتباط ( مرکز پشتیبانی انفورماتیک ) پس از بازدید از شبکه و تجهیزات مشتری و انجام مذاکرات پیرامون نحوه انجام کار و قیمت خدمات پشتیبانی شبکه ، آنها را در قالب قرارداد پشتیبانی شبکه مستند کرده و به تائید طرفین خواهد رسید . 

در قرارداد پشتیبانی شبکه ، مفاد تیپ قرارداد های همکاری وجود داشته ولی برخی از مفاد آن حتماً باید مورد تاکید واقع شود از جمله : 

 • محل انجام خدمات پشتیبانی شبکه و سرور 
 • تفاهم سطح ارائه خدمات Service Level Agrement یا اصطلاحا SLA قرارداد 
 • در خصوص تجهیزات و مواد مصرفی 
 • نحوه ارائه خدمات پشتیبانی به نرم افزارهای خاص مانند سیستمهای مالی حسابداری منابع انسانی اتوماسیون اداری و مانند این 
 • زمان ارائه خدمات به مشتری 
 • راههای تماس و کانالهای ارتباطی 
 • نحوه حضور کارشناسان پیمانکار در محل کارفرما 

در زیر نمونه ای از قرارداد پشتیبانی شبکه را آورده ایم که شما نیز میتوانید از آن به عنوان نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه استفاده نمائید . 

قرارداد مديريت شبكه و پشتيباني سخت افزار

 

با توجه به اينكه  شرکت ………………………………………، در نظر دارد نگهداري و پشتيباني شبكه كامپيوتري و سرور های  خود را واگذار كند،   شرکت عصر ارتباط شبکه بی سیم  ( مرکز پشتیبانی انفورماتیک )   به لحاظ داشتن دانش فني و نيروهاي متخصص قرارداد حاضر را ارائه مي‌كند.

1- طرفين قرارداد :

 • كارفرما : ………………………….. به نشانی تهران – ……………………………………تلفن :   .. ………….. نمایندگی آقای …………………..

 

 • مجري : شرکت عصر ارتباط شبکه بی سیم (مرکز پشتیبانی انفورماتیک)     به نشاني تهران ، خيابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر ، کوچه رهبر  – پلاک 4 – واحد 7  به شماره تلفن : 02159131 

 

 

2-  موضوع قرارداد :

خدمات موضوع این قرارداد شامل موارد زیر می باشد :

 • – خدمات پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری سیستمهای کاربران به تعداد 10 عدد
 • خدمات پشتیبانی و نگهداری سخت افزار و نرم افزار سرور به تعداد 2 عدد
 • پشتیبانی و نگهداری ارتباطات اینترنت دفتر مرکزی و ارتباطات دفتر مرکزی با سایر شعب ومراکز
 • پشتیبانی و مدیریت امنیت اطلاعات و امنیت شبکه
 • تهیه نگهداری و بازیابی دیتای مورد استفاده در سرور بصورت بکاپ گیری روزانه
 • بازدید دوره ای کارشناس هر دو ماه یک مرتبه و بررسی کلیه سیستمها ، سرور و شبکه
 • در سایر روزهای کاری نیز در صورت بروز مشکل ابتدا کاربران از ساعت 8 صبح الی 5 عصر با مرکز تماس پشتیبانی انفورماتیک تماس گرفته همکاران ما سعی در حل مشکل از راه دور و با استفاده از ابزارهای ارتباطی می نمایند در صورت عدم رفع مشکل با توجه به اهمیت موضوع به محل مراجعه و اقدام به رفع مشکل می نمایند .
 • تعمیرات سخت افزاری حتی المقدور در محل شرکت انجام شده اما در صورت تشخیص کارشناس جهت تعمیر ممکن است به مراکز تعمیر سخت افزاری ثالث ارسال گردد ( هماهنگی ومدیریت توسط کارشناس پشتیبانی انجام میگردد و هزینه ارسال به عهده شرکت عصر ارتباط میباشد.)
 • پشتیبانی سیستمهای اطلاعاتی مانند نرم افزارهای مالی حسابداری انبار حضور و غیاب و مانند این جزء قرارداد پشتیبانی نمی باشند .

-پشتیبانی فنی  نرم  افزار سیستمهای سرور  شامل سیستم عامل ، نرم افزارهای کاربردی ، ارتباطات شبکه و اینتنرت

– پشتیبانی سیستمهای بکاپ گیری و مدیریت فرایند تهیهBackup   داده ها 

-پشتیبانی و نگهداری نرم افزار و سخت افزار فایروال شبکه  UTM Firewall

-خدمات مشاوره در پروژه های فناوری اطلاعات

 

3- مدت قرارداد :

                   قرارداد از تاريخ  01/05/1402   شروع شده و تا تاریخ : 31/04/1403  می باشد و در پايان مدت قرارداد با موافقت طرفين ، قرارداد با شرايط جديد قابل تمديد خواهد بود.

4- مبلغ قرارداد :

1-4 مبلغ قرارداد جهت ارائه خدمات موضوع قرارداد ، ………………………………00…………0………………ريال ( با احتساب 9% مالیات ارزش افزوده ) می باشد  ، که طی 12 قسط به مبلغ : …………………000 ريال  در پایان هرماه پس از ارائه صورت حساب از طرف مجری ، توسط کارفرما پرداخت خواهد شد .

2-4 مبلغ قرارداد جهت ارائه خدمات موضوع ماده 2 قرارداد  بوده و شامل تعمیرات سخت افزاری ، قطعات مصرفي و تعويضي نخواهد بود . درصورت انجام تعمیرات و یا خدمات خارج از موضوع توسط پیمانکار ،   طي صورتحساب  جداگانه ای  به كارفرما اعلام خواهد شد.

 

5- تعهدات سطح خدمات Service Level Agrement    :

1-5  کانالهای ارتباطی مرکز پشتیبانی جهت انجام خدمات بشرح زیر می باشد :

 • اولویت اول تماس تلفنی با مرکز پاسخگوئی به شماره 91007848
 • اولویت دوم : ارتباط مستقیم با کارشناسان از طریق سیستم چت آنلاین موجود در سایت com
 • اولویت سوم : ثبت درخواست و اولویت بندی سطح درخواست در سامانه پشتیبانی به آدرسcom\ Support
 • در موارد فوری و اضطراری فقط نمایندگان دو شرکت ( ماده 1 ) امکان ارتباط تلفن همراه کارشناس پشتیبانی فنی را خواهد داشت . شماره تلفن کارشناس پشتیبان در قرارداد مشخص میشود و در صورت تغییر مراتب به صورت کتبی اعلام میشود.

2-5  كارشناسان  مجري  در صورت اعلام درخواست   از طرف پرسنل  کارفرما در دفتر مرکزی ،  ابتدا سعی در حل مشکل از راه دور با استفاده از ابزارهای ارتباطی شبکه  نموده و در صورت عدم رفع آن  پس از اعلام  در زمان هماهنگ شده ، در محل كارفرما حضور يافته و اقدام به رفع آن  می نمایند .  

تبصره 1: در موارد نیاز فوری که کل سیستم یا شبکه دچار مشکل گردد ،  به تشخیص نماینده مجری  و هماهنگی با نماینده کارفرما  ، کارشناس مجری بلافاصله اقدام به رفع آن نموده و در صورت نیاز در محل نیز حضور پیدا خواهند کرد  .  

4-5 مجري آخرين نسخه ويروس ياب را كه در دسترس باشد در شبكه كارفرما نصب خواهد كرد.  ( هزینه خرید لایسنس بر عهده کارفرما می باشد ) و نصب مجدد آن به هر دلیل چنانچه هزینه ای در برگیرد بر عهده پیمانکار میباشد .

 

5-5 این قرارداد جهت ارائه خدمات به تجهیزات کارفرما بوده و همچنین تجهيزاتي كه در طول قرارداد به مجموعه توسط مجری اضافه ميشود به تعداد 4 دستگاه  ، تحت پوشش قرارداد قرار ميگيرد

6-5 رعایت نظام های جاری طرف قراداد ، حفظ اسرار و نکات ایمنی مربوطه .

7-5 ضمانت حسن رفتار، اخلاق و کیفیت انجام کارنماینده مجری به عهده مجری بوده و در مقابل طرف قرار داد پاسخ گو خواهد بود. 

8-5  نرم افزارهای قفل دار ( شامل قفلهای سخت افزاری و نرم افزاری ) یا نرم افزارهای تحت الحمایه شرکتهای نرم افزاری ( داخلی و خارجی ) مانند سیستمهای مالی و حسابداری ، اتوماسیون های اداری ، نرم افزارهای مدیریت فروش CRM و مانند این ،  مشمول این قراداد نمیگردد.

 

9-5  تعمیرات سخت افزاری مشمول این قرارداد نمیگردند و در صورت بروز مشکلات سخت افزاری ابتدا کارشناس مجری بررسی و اقدام لازم جهت رفع مشکل انجام خواهد داد و در صورت عدم رفع مشکل کارفرما میتواند دستگاه را جهت تعمیر به شرکتها یا افراد بیرونی ارسال کند . در صورت توانائی تعمیر توسط تیم فنی مرکز پشتیبانی انفورماتیک ( مجری ) هزینه آن جداگانه محاسبه و طی صورتحسابی به کارفرما ارسال میگردد .       

10-5 مجری موظف است یکبار در هفته از دیتای موجود در سرور ها بکاپ تهیه و در منابع تامین شده توسط کارفرما ( هارد اکسترنال ذخیره ساز NAS یا SAN ) نگهداری نماید .

 

 

                             

6- اقدامات كارفرما :

1-6 معرفي نماينده تام الاختيار براي ارتباط في مابين

2-6 عدم استفاده از ذخیره ساز های  متفرقه بدون كنترل با ويروس ياب.

3-6 همكاري در فراهم آوردن شرايط رفاهی مانند غذا ، اسکان ( درصورت نیاز) در هنگام  مراجعه متخصصين پيمانكار.

4-6 پرداخت هزينه هاي اضافي در موارد غير مشمول قرارداد بر اساس صورتحساب ارائه شده توسط پيمانكار.

5-6 عدم بازكردن دستگاهها توسط افرادي غير از متخصصين پيمانكار.

6-6 معرفي فردي بعنوان ناظر قرارداد براي ارتباط با پيمانكار.

7-6 حمل دستگاههاي معيوبي كه امكان تعمير در محل كارفرما ندارند به محل پيمانكار و برگشت آن توسط پیمانکار به صورتی که کار فرما از لحاظ دستگاه دچار مشکل نشود.

 

7- ساير تعهدات :

1-7 تنظيم يك صورتجلسه از كليه تجهيزات كارفرما و مشمول قرارداد كه به امضا طرفين رسيده و پيوست شماره یک  قرارداد خواهد بود .

2-7 در صورت درخواست كارفرما براي نصب و راه اندازي تجهيزات و خدمات خارج از صورتجلسه تنظيمي ، هزينه نصب و راه اندازي طبق تعرفه جاري پيمانكار محاسبه و صورتحساب صادر خواهد شد .

 

8- موارد غير مشمول قرارداد :

موارد زير مشمول ارائه خدمات قراردادي نبوده و در صورت وقوع، هزينه آن بر مبناي صورتحساب جداگانه در وجه مجري پرداخت خواهد شد.

1-8 خسارت ناشي از كوتاهي عوامل كارفرما در استفاده از سيستم ( مرجع تشخیص با توافق طرفین قرارداد)

2-8 خسارت ناشي از تعميرات انجام شده توسط افراد غير مجاز

3-8 خسارت ناشي از حوادث غيرمترقبه نظير: رعدوبرق، آتش سوزي، زلزله، سيل و غيره

 

 

9- نظارت بر اجراي قرارداد :

نظارت بر اجراي قرارداد بعهده نماينده كارفرما مي باشد كه بصورت مكتوب به مجري معرفي خواهد نمود. ناظر علاوه بر نظارت بر حسن اجراي كار ، بعنوان رابط بين كارفرما و مجري نيز مسئوليت  خواهد داشت. و كليه مكاتبات بين ناظر (از طرف كارفرما) و مسئول سايت (از طرف مجري) انجام خواهد شد .

 

 

9- شرايط فسخ قرارداد :

     در صورتيكه هر يك از طرفين قرارداد به تعهدات قراردادي خود عمل ننمايد طرف ديگر مي تواند با يك اعلام كتبي نسبت به فسخ قرارداد اقدام نمايد. بديهي است طرفين تعهدات خود را تا زمان فسخ قرارداد ادامه خواهد داد . لازم به توضيح است در صورت فسخ قرارداد از طرف كارفرما كليه هزينه هاي مجري از بابت اجراي قرارداد تا زمان فسخ آن در وجه مجري پرداخت خواهد شد.

 

10- رفع اختلافات :

      در مورد كليه اختلافاتي كه ممكن است بر اثر اجراي اين قرارداد و يا تعبير و تفسير مندرجات و مفاد آن بين طرفين قرارداد رخ دهد و نتوان آنها را از طريق مذاكره حل و فصل نمود ، موضوع اختلاف از طريق مراکز قانونی قابل پيگيري خواهد بود.

 

11- شرح قرارداد :

      اين قرارداد در دو نسخه و 11 ماده و دو تبصره و یک پيوست تنظيم و امضا طرفين رسيده و هر نسخه حكم واحد را دارد.

 

مهر و امضاء نماینده مجری

شرکت عصر ارتباط  

 

مهر و امضاء نماینده کارفرما